Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minecraft

MINECRAFT

280px-minecraft_beta_1.8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minecraft (původně Minecraft: The Order of the Stone) je nezávislá počítačová hra napsaná v Javě a vyvíjená Markusem Personem a jeho firmou Mojanq. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je vrhnut do krychlovitého 3D světa. Hráč si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objeví příšery. Hráč buď může sedět a čekat na svítání, jít ven a bojovat o svůj holý život, jen se snažit rozšířit svůj skromný přístřešek nebo jít spát.

Hra se stala nejrychleji rozšířenou Java hrou na světě. Jde si zahrát tzv. Minecraft Classic, který je zdarma na oficiálních stránkách hry. Momentálně je dostupná verze 1.2.4. Hra obsahuje různé stupně obtížnosti od „Peaceful“, kdy se neobjevují monstra a životy se automaticky doplňují, až po obtížnost „Hard“, kdy je přežití velice obtížné. Do hry Minecraft lze také stáhnout mnoho texture packů, které změní vzhled hry, a modifikací, které například upravují texturu vody, nebo i přidávají střelné zbraně a letadla.

Herní módy

Od verze 1.9 Pre-release jsou k dispozici tyto herní módy:

 • Survival - původní herní mód (hlad, těžení, přežívání)
 • Hardcore - stejný jako mód Survival, ale začínáte jen s jedním životem a vaší smrtí hra končí
 • Creative - herní mód, ve kterém máte neomezené množství věcí zcela bez těžení, s funkcí létání. Všechny bloky rozbijete na jedno kliknutí.

Uživatelské modifikace

Do Minecraftu bylo vytvořeno spousta modifikací od jiné generace mapy, až po nové moby a itemy. Zde jsou nejznámější z nich:

 • Aether -> Přidává do hry novou dimenzi, nové moby, a itemy
 • Better Than Wolves -> Přidává nové funkční věci
 • Car mod -> Přidává auta
 • Death chest -> Pokud zemřete a budete mít v inventáři truhlu, všechny itemy do ní vlezou a nedespawnou se.
 • Elemental Arrows -> Přidává šípy jako: Výbušný šíp, Ledový šíp atd.
 • Too Many Items -> Všechny věci máte vedle inventáře.
 • Fireworks -> Ohňostroje
 • Garages -> Garáže a příjezdové cesty
 • Herobrine -> Přidává bájnou postavu, která byla ze hry vypuštěna v betaverzi.
 • Millénaire -> Přidává samostatné vesnice, které se rozrůstají. Můžete obchodovat a pomáhat vesničanům.
 • Sky

Dimenze

 

Overworld

Overworld (okolní svět) je dimenze ve které se ze začátku objevíme. Existuje od vydání prvního Minecraftu. Na výšku má 256 bloků (od verze 1.2.1) a na šířku a délku okolo 12 000 000 bloků (ohraničen je Far Lands). Spodní část mapy je ohraničena tzv. Bedrockem (nezničitelný, kromě creativu a použití modů jako např. WorldEdit). Vyskytují se zde téměř všechna stvoření kromě Ghast, Zombie Pigmen, Magma Cube, Blaze a Ender Dragon. Převážně je složen z kamene (Stone), hlíny (Dirt), štěrku (Gravel), písku (Sand), vody (Water) a rud (Ore). Generují se zde struktury jako Dungeony (místnosti se spawnovacími klecemi), opuštěné doly (Abadoned mine shafts), ruiny (Strongholds), řeky, NPC vesničky a údolí. Dělí se na biomy: les, poušť, louku, bažiny, džungli, tundru, tajgu, hory, oceán a houbový ostrov. Mapa může být buď dokonale rovná (superflat) nebo to múže být obyčejná krajina (default).

Nether

Do Netheru se lze dostat pomocí tzv. Nether portalu. Nachází se zde Ghasti, Blaze, Magma Cube a nejpočetněji Zombie Pigmen. Výška je stejná jako Overworld, ale je 8x menší (vhodný pro dálkovou dopravu). Bedrockem je ohraničen zdola i shora. Převážně je tvořen je Netherrackem, Glowstonem, lávou, Nether brick (od Beta 1.9 Prerelease), Soulsandem. Nether byl přidán ve verzi Alpha 1.2.0 (Halloween Update) a podstatně vylepšen ve verzi 1.0.0 - Nether Update (původně myšleno jako Beta 1.9, ale nestihlo se). Přidány byly pevnosti (Nether Fortress), kde jsou spawnery Blaze.

 

The End

Do The Endu se hráč dostane pomocí Ender portalu, který se vyskytuje jen v pevnostech (Stronghold) a lze jej aktivovat pomocí Eye of Ender. The End je tvořen EndStonem (někdy také EnderStone nebo WhiteStone) a Obsidianem, nachází se zde Endermani a Ender Dragon. Z The Endu se lze dostat buď vlastní smrtí, nebo zabitím draka; v obou případech se hráč objeví v Overworldu na stejném místě, kde se ve hře poprvé objevil.

220px-minecraft_classic.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2021 >>